● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ● poštovní holubi ●

Roman Ryšavý

Úvod

O mně Chovní holubi Chovné páry Výsledky Fotogalerie Návštěvní kniha Linky

 

O MNĚ

Jmenuji se Roman Ryšavý. Je mi 46 let, pocházím ze Štěpánova u Olomouce a chovem poštovních holubů se zabývám od roku 1986. Nejprve jsem byl členem ZO Bohuňovice, ale v roce 2000 jsem ukončil činnost z nedostatku času - podnikání ve firmě. Po pětileté přestávce jsem se přihlásil do ZO Šternberk a od té doby létám krátké a střední tratě v ZO Šternberk - OS Uničov.

V období let 2005 a 2006 jsem s přítelem Jardou Strnadem, za což mu ještě jednou děkuji, importoval z Belgie a Holandska holuby čisté rasy Janssen od A. de Bruyn - bratr Berty de Bruyn a holuby De Klak přímo od bratrů Borgmanů. Chovné holuby můžete vidět na těchto stránkách a stránkách www.ourpigeons.eu. Poslední posila do chovu v roce 2007 je od chovatele z Holandska, pana Huub Hermanse, po jeho nejlepším holubovi "Blue Magic" rasa Van Loon.

Mé úspěchy za dva roky létání jsou zatím sporadické, ale věřím že čas ukáže kvalitu těchto holubů.

Přeji všem chovatelům v novém roce 2008 hodně úspěchů v závodní sezoně a zůstaňme lidmi, vždyť holubářství je jen koníček.